Atrakcie a novinky z penziónu

Výstup na Ostrý Roháč

Článok pridaný August 10th, 2014
Výstup na Ostrý Roháč: je náročný a exponovaný. Predstavuje jeden z najkrajších hrebeňových prechodov v Roháčoch. Výstup doporučujeme absolvovať za dobrého počasia. Z Volovca je výhľad na Vysoké Tatry a Poľské Tatry. Od Ťatliakového jazierka (1370 m n. m.)sa vyberieme pohodlným chodníkom po zelenej značke, najskôr lesným porastom, neskôr pásmom kosodreviny a vyššie trávnatým porastom do sedla Zábrať. Ďalej po chodníku na vrchol Rákoňa (1879m n. m.). Z vrcholu Rákoňa pokračujeme mierne dolu do sedla pod Volovcom a zo sedla strmo na vrchol Volovca (2063 n. m.).

Z Jamnického sedla (po červenej značke) z počiatku miernym stúpaním už v skalnom teréne ku strmej vrcholovej časti Ostrého Roháča. Tesne pod vrcholom je hrebeň ostrý a exponovaný. Táto časť je zabezpečená reťazami. Ďalej ešte niekoľko metrov a sme na vrchole Ostrého Roháča (2084 m n. m.). Z Ostrého Roháča ďalej po hrebeni (v strmom teréne je inštalovaná reťaz.) schádzame až do sedla medzi Ostrým a Plačlivým. Ďalší postup už je v miernejšom teréne až na vrchol Plačlivého.

Z vrcholu Plačlivého pokračujeme po červenej značke dolu trochu strmým terénom po ktorom zostúpime do Smutného sedla (1965 m n. m.). V Smutnom sedle opúšťame hrebeňovku a po zelenej značke dolu chodníkom, ktorý sa z počiatku točí vo viacerých serpentínach zostupujeme Smutnou dolinou až ku Ťatliakovému plesu.

Trasa: Ťatliakovo jazierko – sedlo Zábrat – Rákoň – Volovec – Ostrý Roháč – Plačlivô – Smutné sedlo – Ťatliakovo jazierko.

Západné Tatry - Ostrý Roháč

Západné Tatry - Ostrý Roháč

Západné Tatry - Ostrý Roháč

Západné Tatry - Ostrý Roháč

Západné Tatry - Ostrý Roháč

Západné Tatry - Ostrý Roháč

Editovať | Odstrániť | Späť