Atrakcie a novinky z penziónu

Objavte Západné Tatry

Článok pridaný July 23rd, 2014
Západné Tatry taktiež pomenované Roháče predstavujú neskutočné možnosti pre turistiku.Sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku. Ich najväčšia časť sa nachádza na Liptove, menšia na Orave a v Poľsku. Charakteristický pre Západne Tatry je výrazný, veľmi kľukatý hrebeň, ktorý má dĺžku 35 kilometrov. V tomto pásme má značná časť vrchov výšku nad 2000 metrov. Preto sú Západné Tatry obľúbeným miestom na výlety pre zdatnejších turistov. Najvyšším vrchom je Bystrá (2248 m), ktorá sa nachádza necelý kilometer južne od hlavného hrebeňa. Turistickým vytrvalcom, ktorí zdolajú štíty týchto hôr bude odmenou výhľad na Liptov, Oravu, ale aj Poľsko.
Západné Tatry sú geomorfologický podcelok Tatier v západnej časti geomorfologického celku. Na východe nadväzujú na podcelok Východné Tatry, na juhu hraničia s Podtatranskou kotlinou, na západe s Chočskými vrchmi a na severozápade s Podtatranskou brázdou.

Západné Tatry

Klíma:

Celé územie Západných Tatier patrí do chladnej horskej podnebnej oblasti. Priemerná teplota vzduchu v júli dosahuje 4 až 8°C, v okrajových polohách 8 až 12°C, kým vo vrcholových polohách najvyšších štítov je to menej ako 4°C. Priemerné januárové teploty dosahujú v najvyšších polohách -10°C a menej (Západné Tatry sú teda jednou z najchladnejších oblastí Slovenska), v okrajových polohách cca -8 až -7°C, kým v centrálnej časti je to -10°C až -8°C. Priemerný ročný úhrn zrážok je opäť rozvrstvený podľa nadmorskej výšky. Najvyššie vrcholy dostávajú 1 400 až 1 600 mm zrážok ročne, nižšie polohy 1 200 až 1 400 mm, okrajové oblasti potom 1 000 až 1 200 mm zrážok ročne. Západné Tatry sú územím s juhozápadným a severozápadným smerom prevládajúcich vetrov (v letnom i v zimnom polroku).

Západné Tatry

Západné Tatry patria medzi najkrajšie pohoria na slovensku ale aj v strednej európe svojou výškou sa nemôžu radiť medzi tie najväčšie pohoria ale svojou krásou patria medzi jedinečné. Prezývané taktiež najmenšie veľhory sveta.

Západné Tatry

Západné Tatry

Západné Tatry

Západné Tatry

Editovať | Odstrániť | Späť